Spring 15.00

Haversham S.C

Results are final as of 12.00 on 19/06

Bronze Fleet

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 16, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Spring02
05/04  
spring04
19/04 15.00
spring05
26/04 15.00
spring06
03/05 15.00
spring07
10/05 15.00
spring08
17/05 15.00
spring09
24/05 15.00
spring10
31/05 15.00
Total Nett
1st Bronze Laser R 165479 Tristan Corboy   1135 1.0 (17.0 DNC) 1.0 (17.0 DNC) 1.0 (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 88.0 37.0
2nd Bronze Laser R 184087 Ruth Chapman   1135 (17.0 DNC) (17.0 DNC) 2.0 1.0 (17.0 DNC) 2.0 17.0 DNC 17.0 DNC 90.0 39.0
3rd Bronze Lasr 4.7 8 Jasmine Gosling   1195 (17.0 DNC) 1.0 3.0 (17.0 DNC) 4.0 (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 93.0 42.0
4th Bronze RS Feva XL 630 Roger Odell   1171 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 5.0 3.0 1.0 94.0 43.0
5th Bronze Wayfarer 1370 Steve Cook Catherine Cook 1112 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 2.0 3.0 17.0 DNC 17.0 DNC 107.0 56.0
6th Bronze Supernova 1045 Scott Wilcox   1071 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 3.0 4.0 17.0 DNC 17.0 DNC 109.0 58.0
7th Bronze Supernova 612 Steve Goddard   1071 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 1.0 17.0 DNC 120.0 69.0
8th Bronze Xenon 4222 Fraser Goodwin Tristan Corboy 1071 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 1.0 17.0 DNC 17.0 DNC 120.0 69.0
9th Bronze Lightning 56 Mell Tanner   1160 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 2.0 17.0 DNC 121.0 70.0
10th Bronze Laser 164782 Helen Miles   1091 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 4.0 17.0 DNC 123.0 72.0
11th Bronze Topper 43999 Lilly Gosling   1340 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 5.0 17.0 DNC 124.0 73.0
12th Bronze Gull 2603 Jenny Miles ? 1363 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 6.0 17.0 DNC 125.0 74.0
13th Bronze Laser 166285 Jenny Miles   1091 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 6.0 17.0 DNC 17.0 DNC 125.0 74.0
14th Bronze Wanderer 1037 Richard Brown Caroline Brown 1170 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 7.0 17.0 DNC 17.0 DNC 126.0 75.0
15th Bronze Lightning 125 Jean Barr   1160 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 8.0 17.0 DNC 17.0 DNC 127.0 76.0
16th Bronze Pico 2236 Sam Caffey?   1330 (17.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 17.0 DNF 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 136.0 85.0

Gold Fleet

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Spring02
05/04  
spring04
19/04 15.00
spring05
26/04 15.00
spring06
03/05 15.00
spring07
10/05 15.00
spring08
17/05 15.00
spring09
24/05 15.00
spring10
31/05 15.00
Total Nett
1st Gold Solo 5579 Neil Roscoe   1140 1.0 1.0 1.0 2.0 (15.0 DNC) (3.0) 1.0 (15.0 DNC) 39.0 6.0
2nd Gold Laser 177494 Barry Yearsley   1091 (2.0) 2.0 2.0 1.0 (15.0 DNC) 1.0 (3.0) 1.0 27.0 7.0
3rd Gold Xenon 4222 Mike Corboy Steve Swain 1071 4.0 3.0 7.0 (15.0 DNC) 1.0 (15.0 DNC) 4.0 (15.0 DNC) 64.0 19.0
4th Gold Laser 201394 Stuart Criak   1091 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 9.9 OOD 2.0 5.0 2.0 78.9 33.9
5th Gold Fireball 11048 Lester Merridale Ellie Merridale 970 (15.0 DNC) 5.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 4.0 6.0 15.0 DNC 90.0 45.0
6th Gold RS 400 1050 Julie Wilson Geof Birch 944 3.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 13.3 OOD 15.0 DNC 106.3 61.3
7th Gold Wayfarer 6664 Phil East Claire East 1112 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 2.0 15.0 DNC 107.0 62.0
8th Gold Supernova 1135 Gordon Tweedle   1071 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 DNC) 3.0 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 108.0 63.0
9th Gold Laser 158368 Lester Merridale   1091 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 3.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 108.0 63.0
10th Gold Supernova 654 Giles Gifford   1071 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 4.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 109.0 64.0
11th Gold EPS 207 Geoff Birch   1024 (15.0 DNC) 4.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 109.0 64.0
12th Gold Gull 2603 Ann Miles Jenny Miles 1363 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 6.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 13.7 OOD 15.0 DNC 109.7 64.7
13th Gold Supernova 1086 David Hall   1071 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 5.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 110.0 65.0
14th Gold Supernova 666 Richard Pakes   1071 (15.0 DNC) (15.0 DNC) (15.0 OOD) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 120.0 75.0

Silver Fleet

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Spring02
05/04  
spring04
19/04 15.00
spring05
26/04 15.00
spring06
03/05 15.00
spring07
10/05 15.00
spring08
17/05 15.00
spring09
24/05 15.00
spring10
31/05 15.00
Total Nett
1st Silver Laser 144630 Sean Muldoon   1091 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 2.0 4.0 2.0 10.0 DNC 1.0 49.0 19.0
2nd Silver Laser 201940 Alastair Goodwin   1091 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 1.0 1.0 (10.0 DNC) 1.0 10.0 DNC 10.0 DNC 53.0 23.0
3rd Silver Gull s/h 2869 Gill Thompson   1295 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 2.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 1.0 10.0 DNC 63.0 33.0
4th Silver Gull 2603 Martin Green Ann Miles 1363 (10.0 DNC) 1.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 3.0 10.0 DNC 10.0 DNC 64.0 34.0
5th Silver Mirror S/H 55717 Robin Smith   1371 1.0 (10.0 DNC) 8.7 OOD (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 69.7 39.7
6th Silver Supernova 1124 Paul Earnshaw   1071 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 1.0 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 71.0 41.0
7th Silver Supernova 1060 Paul Undrell   1071 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 2.0 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 72.0 42.0
8th Silver Supernova 464 Barry Winter   1071 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 3.0 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 73.0 43.0
9th Silver Wayfarer 10585 Tim Garrett Keyleigh Garrett 1112 (10.0 DNC) (10.0 DNC) (10.0 DNC) 3.0 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 73.0 43.0

Spring02 - Bronze Fleet - 05/04

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Bronze Laser R 165479 Tristan Corboy   1135 46.19 3 0.40.48 0.00.00 1135 1.0

spring04 - Bronze Fleet - 19/04 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Bronze Lasr 4.7 8 Jasmine Gosling   1195 54.39 3 0.45.44 0.00.00 1195 1.0

spring05 - Bronze Fleet - 26/04 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Bronze Laser R 165479 Tristan Corboy   1135 59.22 4 0.52.18 0.00.00 1135 1.0
2 Bronze Laser R 184087 Ruth Chapman   1135 59.28 4 0.52.24 0.00.06 1136.912 2.0
3 Bronze Lasr 4.7 8 Jasmine Gosling   1195 49.05 3 0.54.46 0.02.12 1251.198 3.0

spring06 - Bronze Fleet - 03/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Bronze Laser R 184087 Ruth Chapman   1135 57.08 4 0.50.20 0.00.00 1135 1.0
2 Bronze Pico 2236 Sam Caffey?   1330 DNF         17.0

spring07 - Bronze Fleet - 10/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Bronze Laser R 165479 Tristan Corboy   1135 56.57 6 0.50.11 0.00.00 1135 1.0
2 Bronze Wayfarer 1370 Steve Cook Catherine Cook 1112 51.19 5 0.55.23 0.04.49 1227.275 2.0
3 Bronze Supernova 1045 Scott Wilcox   1071 52.15 5 0.58.33 0.07.28 1249.596 3.0
4 Bronze Lasr 4.7 8 Jasmine Gosling   1195 57.18 4 1.11.55 0.17.20 1712.963 4.0

spring08 - Bronze Fleet - 17/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Bronze Xenon 4222 Fraser Goodwin Tristan Corboy 1071 56.17 6 0.52.33 0.00.00 1071 1.0
2 Bronze Laser R 184087 Ruth Chapman   1135 50.12 5 0.53.04 0.00.30 1146.29 2.0
3 Bronze Wayfarer 1370 Steve Cook Catherine Cook 1112 51.45 5 0.55.51 0.03.03 1181.684 3.0
4 Bronze Supernova 1045 Scott Wilcox   1071 50.32 5 0.56.37 0.03.38 1153.902 4.0
5 Bronze RS Feva XL 630 Roger Odell   1171 55.29 5 0.56.51 0.04.12 1266.932 5.0
6 Bronze Laser 166285 Jenny Miles   1091 53.13 5 0.58.32 0.05.26 1215.174 6.0
7 Bronze Wanderer 1037 Richard Brown Caroline Brown 1170 57.15 5 0.58.43 0.06.01 1307.273 7.0
8 Bronze Lightning 125 Jean Barr   1160 63.16 4 1.21.49 0.22.38 1805.826 8.0

spring09 - Bronze Fleet - 24/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Bronze Supernova 612 Steve Goddard   1071 56.05 4 0.52.22 0.00.00 1071 1.0
2 Bronze Lightning 56 Mell Tanner   1160 62.50 4 0.54.10 0.02.05 1199.902 2.0
3 Bronze RS Feva XL 630 Roger Odell   1171 66.17 4 0.56.36 0.04.58 1265.785 3.0
4 Bronze Laser 164782 Helen Miles   1091 67.58 4 1.02.18 0.10.50 1297.931 4.0
5 Bronze Topper 43999 Lilly Gosling   1340 65.46 3 1.05.26 0.13.08 1674.558 5.0
6 Bronze Gull 2603 Jenny Miles ? 1363 70.32 3 1.09.00 0.17.00 1795.927 6.0

spring10 - Bronze Fleet - 31/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Bronze RS Feva XL 630 Roger Odell   1171 61.21 4 0.52.23 0.00.00 1171 1.0

Spring02 - Gold Fleet - 05/04

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Gold Solo 5579 Neil Roscoe   1140 53.16 4 0.46.44 0.00.00 1140 1.0
2 Gold Laser 177494 Barry Yearsley   1091 54.17 4 0.49.45 0.03.18 1161.758 2.0
3 Gold RS 400 1050 Julie Wilson Geof Birch 944 47.23 4 0.50.12 0.03.16 1014.086 3.0
4 Gold Xenon 4222 Mike Corboy Steve Swain 1071 58.30 4 0.54.37 0.08.27 1252.003 4.0

spring04 - Gold Fleet - 19/04 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Gold Solo 5579 Neil Roscoe   1140 53.39 4 0.47.04 0.00.00 1140 1.0
2 Gold Laser 177494 Barry Yearsley   1091 53.55 4 0.49.25 0.02.34 1145.666 2.0
3 Gold Xenon 4222 Mike Corboy Steve Swain 1071 53.02 4 0.49.31 0.02.38 1126.897 3.0
4 Gold EPS 207 Geoff Birch   1024 53.15 4 0.52.00 0.05.04 1131.5 4.0
5 Gold Fireball 11048 Lester Merridale Ellie Merridale 970 50.49 4 0.52.23 0.05.10 1079.795 5.0

spring05 - Gold Fleet - 26/04 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Gold Solo 5579 Neil Roscoe   1140 54.37 4 0.47.55 0.00.00 1140 1.0
2 Gold Laser 177494 Barry Yearsley   1091 53.53 4 0.49.23 0.01.37 1124.693 2.0
3 Gold Laser 158368 Lester Merridale   1091 55.08 4 0.50.32 0.02.52 1150.784 3.0
4 Gold Supernova 654 Giles Gifford   1071 54.31 4 0.50.54 0.03.12 1137.913 4.0
5 Gold Supernova 1086 David Hall   1071 54.59 4 0.51.20 0.03.40 1147.653 5.0
6 Gold Gull 2603 Ann Miles Jenny Miles 1363 56.11 3 0.54.58 0.07.12 1563.601 6.0
7 Gold Xenon 4222 Mike Corboy Steve Swain 1071 47.03 3 0.58.34 0.08.34 1309.417 7.0
8 Gold Supernova 666 Richard Pakes   1071 OOD         15.0

spring06 - Gold Fleet - 03/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Gold Laser 177494 Barry Yearsley   1091 47.55 4 0.43.55 0.00.00 1091 1.0
2 Gold Solo 5579 Neil Roscoe   1140 52.13 4 0.45.48 0.02.09 1188.905 2.0
3 Gold Supernova 1135 Gordon Tweedle   1071 50.44 4 0.47.22 0.03.42 1155.132 3.0

spring07 - Gold Fleet - 10/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Gold Xenon 4222 Mike Corboy Steve Swain 1071 51.19 5 0.47.55 0.00.00 1071 1.0
2 Gold Laser 201394 Stuart Criak   1091 OOD         9.9

spring08 - Gold Fleet - 17/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Gold Laser 177494 Barry Yearsley   1091 52.05 6 0.47.44 0.00.00 1091 1.0
2 Gold Laser 201394 Stuart Criak   1091 54.15 6 0.49.44 0.02.10 1136.386 2.0
3 Gold Solo 5579 Neil Roscoe   1140 57.14 6 0.50.12 0.02.49 1198.878 3.0
4 Gold Fireball 11048 Lester Merridale Ellie Merridale 970 51.33 5 1.03.46 0.12.58 1295.794 4.0

spring09 - Gold Fleet - 24/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Gold Solo 5579 Neil Roscoe   1140 52.06 4 0.45.42 0.00.00 1140 1.0
2 Gold Wayfarer 6664 Phil East Claire East 1112 52.23 4 0.47.06 0.01.34 1146.2 2.0
3 Gold Laser 177494 Barry Yearsley   1091 54.07 4 0.49.36 0.04.15 1184.127 3.0
4 Gold Xenon 4222 Mike Corboy Steve Swain 1071 54.24 4 0.50.48 0.05.27 1190.326 4.0
5 Gold Laser 201394 Stuart Criak   1091 57.43 4 0.52.54 0.07.51 1262.898 5.0
6 Gold Fireball 11048 Lester Merridale Ellie Merridale 970 53.00 4 0.54.38 0.08.40 1159.693 6.0
7 Gold RS 400 1050 Julie Wilson Geof Birch 944 OOD         13.3
8 Gold Gull 2603 Ann Miles Jenny Miles 1363 OOD         13.7

spring10 - Gold Fleet - 31/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Gold Laser 177494 Barry Yearsley   1091 55.15 5 0.50.38 0.00.00 1091 1.0
2 Gold Laser 201394 Stuart Criak   1091 56.46 5 0.52.02 0.01.31 1120.949 2.0

Spring02 - Silver Fleet - 05/04

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver Mirror S/H 55717 Robin Smith   1371 56.06 3 0.40.55 0.00.00 1371 1.0

spring04 - Silver Fleet - 19/04 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver Gull 2603 Martin Green Ann Miles 1363 58.27 3 0.42.53 0.00.00 1363 1.0

spring05 - Silver Fleet - 26/04 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver Laser 201940 Alastair Goodwin   1091 50.04 4 0.45.53 0.00.00 1091 1.0
2 Silver Gull s/h 2869 Gill Thompson   1295 50.11 3 0.51.40 0.05.37 1458.056 2.0
3 Silver Mirror S/H 55717 Robin Smith   1371 OOD         8.7

spring06 - Silver Fleet - 03/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver Laser 201940 Alastair Goodwin   1091 56.27 5 0.51.44 0.00.00 1091 1.0
2 Silver Laser 144630 Sean Muldoon   1091 51.45 4 0.59.18 0.06.35 1250.205 2.0
3 Silver Wayfarer 10585 Tim Garrett Keyleigh Garrett 1112 54.13 4 1.00.57 0.08.11 1309.796 3.0

spring07 - Silver Fleet - 10/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver Supernova 1124 Paul Earnshaw   1071 51.43 6 0.48.17 0.00.00 1071 1.0
2 Silver Supernova 1060 Paul Undrell   1071 52.07 6 0.48.40 0.00.24 1079.284 2.0
3 Silver Supernova 464 Barry Winter   1071 56.28 6 0.52.43 0.04.45 1169.368 3.0
4 Silver Laser 144630 Sean Muldoon   1091 57.43 6 0.52.54 0.05.02 1195.254 4.0

spring08 - Silver Fleet - 17/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver Laser 201940 Alastair Goodwin   1091 51.26 6 0.47.09 0.00.00 1091 1.0
2 Silver Laser 144630 Sean Muldoon   1091 57.39 6 0.52.50 0.06.13 1222.867 2.0
3 Silver Gull 2603 Martin Green Ann Miles 1363 61.15 5 0.53.56 0.07.42 1559.076 3.0

spring09 - Silver Fleet - 24/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver Gull s/h 2869 Gill Thompson   1295 57.01 3 0.44.02 0.00.00 1295 1.0

spring10 - Silver Fleet - 31/05 at 15.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver Laser 144630 Sean Muldoon   1091 56.40 5 0.51.56 0.00.00 1091 1.0



Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com